Apsimeskime laimingais

Šiais ekonominių sunkumų laikais, dažnai girdime apie augantį nedarbo lygį, apie depresuojančius žmones, apie bankrutuojančias įmones ir dar daug kitų liūdnų prognozių. Kažkas turi kraustytis į mažesnį būstą, nes neišsimoka banko paskolos, kažkas netekęs darbo prarandą viltį ir paskutines santaupas išleidžia alkoholiui, dar čia kiaulių gripas užpuolė. Tai kaip ir… šiame pasaulyje laimės nebėra? Tai ką dabar daryti? O gal pabandyti “apsimesti” laimingu? Dabar tikriausiai Jūsų pirštas atsirado prie smilkinio :). Taip taip, o kodėl gi tikrai nepabandžius “apsimesti laimingu”? Na kaip čia apsimesi? Mokesčius didina, atlyginimai mažėja ir pan. Ir šiaip kokia čia laimė, jei “apsimeti”.

Pereikime į kitą barikadų pusę. Jei nesinori “apsimesti” laimingu, “apsimeskime” nelaimingu. Juk aplinkui taip viskas blogai. Na bet jei jau skaitote šį straipsnį, tai turite internetą, (jo dar neatjungė :) atradome nors ką gero), tikriausiai turite namus, žinote kur miegosite šiąnakt ir greičiausiai net esate pavalgęs. O dar geriau, esate geros sveikatos būklės, turite sveikus vaikus ir net turite planų ateičiai :), tai Jūs jau laimingųjų elite. Tikriausiai esate girdėję daug kur aprašytą istoriją, kaip žmogus jautėsi nelaimingas, dėl savo suplyšusių batų ir kaip jam paliko gėdą, kai pamatė žmogų, kuris neturi kojų, bet šypsosi ir yra laimingas, tai iš esmės pakeitė jo gyvenimą. Taigi, nelaimingu “apsimesti” tikriausiai taip pat nebesinori. Nėra jau taip blogai, kad būtų verta būti nelaimingu. Kojos vietoje, batai taip pat nesuplyšę.

 

Taip išeina, kad mes ir taip, ir taip “apsimetame”? Aš manau, kad žmogaus laimė, tai jo paties pasirinkimas, kuris iš esmės priklauso ne nuo jį supančių aplinkybių, o nuo jo požiūrio į aplinkybes. Gera žinia ta, kad požiūrio iš mūsų atimti negali jokia krizė, jo negali ištikti bankrotas, jo negali konfiskuoti antstoliai. O mūsų požiūris ir Afrikoje, mūsų požiūris.

Keletas gairių, kaip “apsimesti” laimingu:

  • Problemas dažniausiai pradedame matyti tada, kai patys nežinome ko norime, “Jei aplink matai daug problemų, reiškiasi jau nebežiūri į tikslą.” (H. Fordas) Tikslo turėjimas sukoncentruoja mūsų mintis ir energiją tam, kad pasiektumėme tikslą, o gyvendami be tikslo, turime daug energijos, kuriai reikia kažką veikti, taigi ji ieško problemų, dėl kurių “laisvai” galime “apsimesti” nelaimingais.

  • Jei jau šiandien atsitiko taip, kad problemų ieškoti nebereikia, jų ir taip apstu :) ir čia gera žinia. Problemų turi visi, jei jų nėra tai gali būti, kad čia ir yra problema, nes problemų neturi tik mirę žmonės. “Jei Dievas nori įteikti Jums dovaną, jis suvynioja ją į problemą.” (Vincentas Normanas Pylas). Išsprendę problemą, mes jaučiamės laimingi. Ar netiesa? Tikriausiai mums “akmuo nuo širdies nukrenta“. Taigi, galime net padėkoti už problemas.
  • Dažnai mūsų nelaimės šaltinis yra nerimas, dėl to, kas dar neįvyko. Bijome dėl ateities. Nusiraminkite, greičiausiai, kad tai dėl ko nerimaujate neįvyks. Yra padaryti tyrimai, kad tik apie 8% žmogaus baimių pasitvirtina. O jei dar aštuonių procentų neišnaudojote, tai džiaukitės įvykus, nes tai Jūsų nepražudys, o ateityje tikimybė bus mažesnė. Ir dar viena tiesa ta, jog nerimo prognozė yra baisesnė, net ir tuo atveju, jei baimė pasitvirtina, ji neturi nei pusė tos galios kaip atrodė nerimaujant. “Drąsiai pasipriešink kliūtims, imkis veiksmų. Tu pamatysi, kad jos neturi nei pusės tos galios, apie kurią galvojai.” (Vincentas Normanas Pylas)

  • Kitas dalykas, kai kamuojamės dėl to, kad praeityje padarėme kažką, kas mums trukdo būti laimingais. Dabartis, tai tik ši akimirka, kas bus ateityje, tai priklausys nuo mūsų šios akimirkos veiksmų, kas įvyko praeityje, tai jau faktas. Jo pakeisti nebegalima. Jei šią akimirką krimsimės dėl praeityje įvykusio fakto, negalėsime džiaugtis šia akimirka. “Viena svarbiausių gyvenimo sėkmės ir laimės taisyklių – nenusiminti ir neliūdėti dėl fakto.” (Brian Tracy)

Taigi, nereikia “apsimesti” laimingais, mano nuomone tiesiog reikėtų neapsimesti nelaimingais. Nėra taip svarbu, kokios gyvenimo aplinkybės, jos keičiasi ir kas bebūtų, taip amžinai nesitęs. Yra du geros savijautos principai: 1) nesikankink dėl menkniekio 2) viskas yra menkniekis. :)

Laimingas tas, kuriam pasisekė pajausti geriausia ir blogiausia, ką gali pasiūlyti likimas. Tas, kuris šaltakraujiškai iškentėjo likimo smūgius, nebijo nesėkmių.(Seneka)

Donatas Brikas
www.saviugdosmokykla.lt

 

Saviugda

Comments are closed.